خانه / اخبار / خروج ۳۰ روستای قزوین و زنجان از بن‌بست

خروج ۳۰ روستای قزوین و زنجان از بن‌بست

شهرستان خرم دره یکی از شهرستان های استان زنجان با جمعیتی بالغ بر ۷۰۰۰۰ نفر در جنوب شرقی استان گیلان واقع گردیده است. با پیگیری مدوام فرمانداری خرم دره و تعامل بخشداری طارم سفلی (سیردان) و همت خیرین و دستگاه های اجرایی مرتبط، راه ارتباطی خرم دره به گیلان (لوشان) پس از ۴۵ سال در سال ۱۳۹۴ به طور کامل بازگشایی شده است.IMG_20160906_223403

مهندس شیخی فرماندار خرم دره در جمع شرکت کنندگان در همایش پیاده روی خانوادگي مسیر جاده خرم دره – لوشان که برای صرف صبحانه در نزدیکی روستای ونگین استراحت کوتاهی داشتند در سخنانی اشاره به اقدامات انجام گرفته برای بازگشایی این مسیر خرم دره – لوشان پرداخت.
فرماندار خرم دره با اشاره به انتظارات ۴۵ ساله مردم شهرستان برای احداث راه خرم دره به لوشان بیان داشت: بازگشایی این راه از اولویت های فرمانداری شهرستان و از وعده های اصلی به مردم شریف خرم دره بود که با یاری خداوند و با تلاش و پیگیری های مجدانه مسئولين و مردم تحقق یافت.

مهندس شیخی با بیان اینکه عملیات اجرایی پروژه راه ارتباطی خرم دره – گیلان (لوشان) از طرف خرم دره به طول ۱۸ کیلومتر در سال ۹۴ و با مشارکت مردم آغاز شد، تصریح کرد: در حال حاضر این مسیر به طور کامل بازگشایی شده است و تردد در آن انجام می شود.

فرماندار خرم دره فاصله شهرستان خرم دره از طریق قزوین به لوشان را ۲۲۰ کیلومتر عنوان کردو گفت: با بازگشایی این راه ارتباطی فاصله خرم دره تا شمال (لوشان) به ۷۵ کیلومتر کاهش یافت.
نماینده عالی دولت در شهرستان خرم دره با تاکید بر ضرورت اهتمام بیشتر برای تکمیل این راه ارتباطی، افزود: تکمیل محور خرم دره به لوشان در استان گیلان، تاثیر بسزایی در رشد و شکوفایی اقتصادی منطقه به ویژه گیلان و زنجان را به همراه دارد.

وی با تاکید بر اینکه با بازگشایی این مسیر مردم می توانند به راحتی به استان گیلان عزیمت و سفر کنند، ابراز داشت: بازگشائی این مسیر امکان خدمات رسانی و توسعه اجتماعی، فرهنگی و به ویژه رشد و پویایی اقتصادی را فراهم می کند.

تنظیم: حمیدرضا محمدی

001

 002003

همچنین ببینید

کارگران «واریان» لوشان به جای بازنشستگی، اخراج شدند

منابع خبری در کارخانه پالایش روغن گیلان«واریان» در تماس ایلنا از اخراج ۶ نفر از …

2 دیدگاه

 1. محمودرضا محمدی

  با سلام و عرض ادب
  بابت انتشار اخبار پروژه زیربنایی جاده خرم دره – لوشان از مدیریت محترم وب سایت پر محتوای لوشان صمیمانه قدردانی می کنم.

  تکمیل پروژه زیربنایی “راه خرم دره – لوشان” از جهات مختلف برای مردم منطقه برکات متعددی را در زمینه های تبادلات فرهنگی، کشاورزی، اقتصادی، داد و ستد، گردشگری و ترافیکی و … به همراه خواهد داشت که بنده در ادامه از دیدگاهی خاص، یعنی تسریع و تسهیل فعالیت های پست زمینی و جابجایی مرسولات پستی مطالبی را به عرض می رسانم.

  تحقق پروژه راه ارتباطی شهرستان خرم دره به شمال کشور (لوشان) یکی از آرزوهای ۴۳ ساله مردم منطقه بود که به یاری خداوند متعال و تلاش های ارزنده مسئولین در سال ۹۴ بازگشایی آن به طور کامل انجام شد
  این مسیر از یک سو موجب سهولت ارتباط و نزدیک کردن دسترسی به شمال کشور برای منطقه غرب و شمال غرب کشور شده است، به طوری که مسیر ۲۲۰ کیلومتری خرم دره به لوشان (از طریق قزوین) را به ۷۵ کیلومتر مسیر مناسب کاهش داده است؛ و از سوی دیگر موجب خارج شدن بیش از ۳۰ روستای محروم استان های قزوین، زنجان و گیلان از بن بست ارتباطی گردیده است.

  جدای از رهاوردها و برکات متعدد این پروژه زیربنایی در زمینه های مختلف فرهنگی، کشاورزی، اقتصادی، گردشگری، ترافیکی و …، در زمینه پست زمینی نیز از دو دیدگاه کلی می تواند مفید و ثمربخش باشد که در ادامه بیان می گردد

  ۱- این مسیر منجر به کاهش ۱۴۵ کیلومتری طول مسیر ارتباطی استان های زنجان، همدان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی با استان گیلان و شمال کشور شده است، لذا قطعاً موجب سهولت و سرعت بخشی به فرآیند جابجایی مرسولات پستی خواهد شد که این امر بسیار مقبول و مطلوب است.
  ۲- بازگشایی این مسیر موجب شد که بیش از ۳۰ روستای محروم استان های قزوین، زنجان و گیلان از بن بست ارتباطی خارج شوند که این موضوع از دیدگاه پست زمینی به منزله تسهیل و تسریع نمودن ارائه خدمات جابجایی مرسولات است.

  امید است که با یاری خداوند متعال و همت مسئولین ملی و منطقه ای در خصوص تخصیص اعتبار در آینده نزدیک، در مورد این مسیر ۷۵ کیلومتری که به طور کامل بازگشایی شده است و ۵۷ کیلومتر آن آسفالت می باشد و صرفاً ۱۸ کیلومتر از بخش میانی نیازمند تکمیل زیرساخت و آسفالت ریزی است، باشیم.

  لازم به ذکر است که در سال ۱۳۹۴ ، ۱۶ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی وقت از سه استان زنجان، گیلان و قزوین، طی نامه ای به وزیر محترم راه و شهرسازی، درخواست تکمیل زیرساخت و آسفالت بخش باقی مانده مسیر مذکور شدند.
  با تقدیم احترام/محمودرضا محمدی

 2. با سلام و احترام

  ۱۸ کیلومتر خاکی باقیمانده راه ۷۵ کیلومتری خرم دره به لوشان امسال آسفالت نشد؟؟؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *